| AnonimMareMareMare a întrebat:

Daca ma inscriu la inot, ma pot inscrie fara sa fiu inscris de catre antrenor/antrenoare la concursuri, chestii de genul? Doar antrenamente? Fara a face parte din echipe, doar pentru mine insumi sa merg?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La ce fel de înot să te înscrii? La înotul sportiv nu poți altfel.

| AnonimMareMareMare explică (pentru sadrian46):

La cursuri de inot ma refer. Sa ma duc la bazinul olimpic de la mine din oras, caut un antrenor si ii spun ca vreau sa ma inscriu la el la antrenamente doar ca nu vreau in concursuri, ci doar antrenamente pentru corpul meu si pentru mine

| sadrian46 a răspuns (pentru AnonimMareMareMare):

Cursul de înot este un curs de obicei plătit care te învață să înoți, iar dacă știi puțin, te învață să înoți profesionist. Iî spui că dorești să te înscrii la cursul lui de înot, doar atât.

| mastadont a răspuns:

La competiții nu te poți înscrie dacă nu aparții unui club sportiv. Înscrierea se face de către antrenor nu de înnotător fiind necesare datele clubului la înscriere.