| Mii_Ca_1990 a întrebat:

Daca mananci intr-o zi o pizza mare sau orice altceva, cum poti da jos asta prin exercitii? Daca nu am mancat sănătos, ce pot face sa dau jos asta?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Totul se da prin deficit caloric, isi recomand sa renunti la pizza nu vad cu ce ajuta pizza organismul, daca manca ai un 1kg de banane macar ai acumula vitamine sau un 1kg de brocoli, renunta la de astea degeaba faci sport daca tu acumulezi mereu grasime multa, degeaba ti dieta 5 zile si apoi recuperezi la greu, tiam mai spus ca eu ceea ce ti-am spus nu-i dieta si un stil de viata sanatos, manca doar ce contine proteine, grasimi sanatoase gen nuci, vitamine, carbohidtrati, pizza nu contine nici un macronutrient sau micronutrient insulina creste si se depune grasimea pe burtica atat mai rau e ca ficatul o ia razna cand manci de astea, daca pizza avea 3000 de calorii trebuie sa alergi vreo 20 de km la viteza buna, data viitoare gandeste-te ca mancarea isi este prieten nu dusman dar macar manca sanatos, o data la sala e nimic, macar de 4 ori pe saptamana, tiam mai recomandat tabata, sprinturi, vrei insanity?

suntserios
| suntserios a răspuns:

O pizza are in jur de 700-900 calorii asta inseamna cam 10km de alergat ca sa le consumi pe toate.

| OnuOnulică a răspuns:

Să alergi și să mergi măcar o dată pe săptămână la sală.

Răspuns utilizator avertizat