| RAY a întrebat:

Daca masa musculara creste cand manci carne de ce romanii nu sunt toti foarte musculosi? mai ales cei care manca mult fast food

10 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Ce de prostii s-au scris aici...

| LumyBlumy a răspuns (pentru AFR81):

Scrie tu ceva mai bun daca noi toti am scris prostii

| vocea a răspuns:

Pai nu doar mancatul iti creste masa musculara mai trebuie si efor sa iti solidifici muschii.

| DovleacTurbat a răspuns:

Masa musculara creste doar daca are loc hipertrofia musculara.

| kavasaki99 a răspuns:

Trebuie sa faci efort fizic, degeaba manci ca porcu.

| LumyBlumy a răspuns:

Nu inseamna ca daca mananci mult fast-food ai masa musculara ci ca devii obez.carnea ca sa fie mancata astfel incat sa te ajute la masa musculara trebuie gatita intr.un anumit fel, nu dupa bunul plac(apropo in aceste circumstante calitatea si cantitatea conteaza foarte mult) sper ca te.am ajutat

| 101andrei101 a răspuns:

Pentru a creste in masa musculara trebuie sa combini carnea cu efort fizic altfel te ingrasi. Si proteinele ajuta la crestere in masa musculara. Glucidele sunt grasimi

| Paul567 a răspuns:

Deoarece fiecare om are un metabolism deoasebit.Un examplu ar fi ca unul mananca 5 porti mari zilnic si tot nu se ingrasa.Iar masa muscular nu se refera doar la muschi pe care ii avem ea se refer si la grasime.Muschi trebuie lucrati se poate doar sa mananci si sa ai muchi printr-o minune.Iar mancarea tip past food contine multe chimicale si doar te ingrasa. Sper ca te am ajutat

| DoesntMatter98 a răspuns:

Masa musculara creste cand mananci glucide, iar carnea are mai mult proteine, glucidele se afla multe in crupe (mazare, orez, fulgi (nu cereale) etc.)

| RAY explică (pentru DoesntMatter98):

Fi fara griji ca si glucidele sunt foarte mancate