| Andreea1095 a întrebat:

Dacă merg în medie 10 km pe jos, uneori chiar 15km de 3 ori pe săptămână se considera ca am un stil de viață puțin activ sau tot sedentar? Am 1.62-1.63m și 47, 5 kg dacă are vreo relevanță dar nu cred

4 răspunsuri:
| cyupaku a răspuns:

Deja faci sport de performanta

| Vassii a răspuns:

Depinde, dacă mergi 15km pe jos și restul zile pe scaun, ești "semi-sedentara".

| Andreea1095 explică (pentru Vassii):

Uitasem sa spun ca de 2-3 ori pe săptămâna fac și 20 de minute de antrenament.

| Vassii a răspuns (pentru Andreea1095):

Asta înseamnă că nu ești sedentară, dar ai grijă la ce mănânci.