| hazza4ever a întrebat:

Daca tin dieta DASH, cate kg slabesc intr-o saptamana avand in vedere ca vad kangoo jumps, indoorwaliking si rebound paralel?

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Si nu, am 24 de ani. si lasa dietele "minune" pentru ca sunt balarii. vrei o dieta, creeaza-ti una personala. sa contina atat carne, lactate, oua, cat si legume, fructe, cereale. succesul slabirii este un nr mare de mese pe zi, continand un numar redus de calorii. astfel metabolismul se rapidizeaza, simtind nutrientii intrand din 2 in 2 ore (sau din 3in 3 ore). cat timp te abtii de la zahar, faina alba si grasimi din carnea rosie nu ar trebui sa ai probleme.
ps. nu mai gandi cat slabesti in SAPTAMANI, ci ia-ti greutatea ta, greutatea la care vrei sa ajungi, dieta, antrenamentul si scopul principal: slabitul. ce este prea repede, cand vine de corpul tau, nu este ok. este o masina mult prea complexa sa inteleaga termenul acesta de REPEDE. fa totul cu cap

4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Ca vezi? asta este noua. nu stiam ca slabesti privind

| hazza4ever explică (pentru JohnnyBi):

Pun pariu ca nu ai mai mult de 12 ani...

| JohnnyBi a răspuns (pentru hazza4ever):

Daca pierzi pariul imi zici si mie cum slabesti "avand in vedere ca VAD bla bla bla"?

| hazza4ever explică (pentru JohnnyBi):

Scuze, pe aia nu am vazut-o sad

| JohnnyBi a răspuns (pentru hazza4ever):

Si nu, am 24 de ani. si lasa dietele "minune" pentru ca sunt balarii. vrei o dieta, creeaza-ti una personala. sa contina atat carne, lactate, oua, cat si legume, fructe, cereale. succesul slabirii este un nr mare de mese pe zi, continand un numar redus de calorii. astfel metabolismul se rapidizeaza, simtind nutrientii intrand din 2 in 2 ore (sau din 3in 3 ore). cat timp te abtii de la zahar, faina alba si grasimi din carnea rosie nu ar trebui sa ai probleme.
ps. nu mai gandi cat slabesti in SAPTAMANI, ci ia-ti greutatea ta, greutatea la care vrei sa ajungi, dieta, antrenamentul si scopul principal: slabitul. ce este prea repede, cand vine de corpul tau, nu este ok. este o masina mult prea complexa sa inteleaga termenul acesta de REPEDE. fa totul cu cap