| AmazingONEx a întrebat:

Dacă tot schimb antrenamentele, exercițiile sau ordinea lor la sală, deoarece sunt la început este vreo problemă?

2 răspunsuri:
| MJo a răspuns:

Da, pentru că pierzi ordinea lor, iar grupele de mușchi vor fi lucrare în mod inegal. Unele suprasolicitate, altele prea puțin. Cel mai bine e sa ai un program bine stabilit, chiar dacă ești la început. Contează foarte mult obiceiul pe care îl formezi. Încă ceva: nu lua singur/ă inițiativa, pentru asta sunt instructorii!

| MiraTimiriazevskaia a răspuns:

Conteaza in special daca faci antrenamente pentru cresterea masei musculare deoarece idee este sa faci exercitiile intr-o ordine exacta, ca pana saptamana viitoare grupa respectiva de muschi sa fie odihnita, cand vei face exercitiul din nou. De altfel recomand sa faci exercitiile mai grele la inceputul sesiunii de antrenament si pe cele mai usoare la sfarsit (totusi sa faci o mica incalzire in prealabil). Si cel mai bine vorbeste cu un antrenor de la sala