| SmecheruDeLaCraiova a întrebat:

Dacă trag de fiare(de la 14 ani) nu o sa mai cresc? Chestia cu crescutul a fost demonstrată macar sau e doar o vorba populara?

Răspuns Câştigător
| 94Lucifer94 a răspuns:

Faza e să nu ridici greutățile deasupra capului să soliciți coloana prea tare. În rest e foarte benefic să faci exerciții, chiar și cu greutăți, dar făcute într-un mod corespunzător pentru a nu afecta creșterea în înălțime.

Răspuns utilizator avertizat
| 94Lucifer94 a răspuns (pentru SmecheruDeLaCraiova):

Doar dacă ridici greutățile deasupra capului, așa știu. Dar poți să lucrezi brațe, picioare, abdomen, piept, spate, fără să stresezi coloana prea mult.

Răspuns utilizator avertizat