| Darius13374 a întrebat:

Daca vreau sa iau cu mine o bicicleta pe tren, trebuie sa ii iau bilet bicicletei?

7 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Dacă e studentă are bilet gratis.

| JackR a răspuns:

Da, trebuie. Dar numai la clasa I-a sau la cuseta, daca trenul are vagon de dormit.

| francut a răspuns (pentru JackR):

Mai! Nu-ti bate joc de copil!

| JackR a răspuns (pentru francut):

Iarta-ma, tata! Nu da, ca nu mai fac!

| francut a răspuns:

Nu, dar trenul trebuie sa aiba vagon de biciclete. Sau cel putin spatiu amenajat in vagon (unele vagoane sunt 1/2 pentru biciclete).

| Darius13374 explică (pentru francut):

Pai este tren cu cabina

| francut a răspuns (pentru Darius13374):

Tren cu cabina?! Adica automotor?
In ala nu ai voie cu bicicleta. Dar daca te intelegi cu seful de tren, te poate lasa sa o pui pe culoarul de la intrare daca nu incurca pe ceilalti calatori.