| dianainsta01 a întrebat:

Daca vreau sa slabesc, conteaza mai mult numarul de calorii pe care le consum sau din ce alimente i-au caloriile? Si pot slabi facand sport acasa (gen abdomene. etc. )? Cat timp ar trebui sa fac sport zilnic?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Conteaza numarul de calorii. sportul ar fi ideal sa il faci mereu pentru o viata sanatoasa

Răspuns utilizator avertizat
| FloriNk a răspuns:

- 30 secunde sarit coarda
- 30 secunde pauza
- 30 secunde sarit coarda
- 30 secunde pauza
- 30 secunde genuflexiuni
- 30 secunde pauza
- 30 secunde sarit coarda
- pauza 60 de secunde si repeta circuitul de cel putin 6 ori

| dianainsta01 explică (pentru FloriNk):

Esti sigur ca functioneaza? laughing

| PamPam123 a răspuns:

Daca nu ti un regim, n-ai sa slabesti. Facand sport, fara regim, masa adipoasa va lua alta forma si vei arata mai bine.
Trebuie sa faci, cat putin la inceput, pana capeti rezistenta. Eu faceam cate 15 minute, acum am ajuns la 2 ore.
Incearca sa mananci mai multa hrana vie( verde). Sau cauta pe net, reteta de la Smutti. O sa te ajute. Este o bautura din legume, foarte cunoscute, care te face sa bei mai multa apa si este foarta satioasa. Baftaa!