| Neymardasilva11 a întrebat:

Dati-mi va rog niste exercitii pentru dezvoltarea muschilor pectorali!

7 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

Inpins, fluturari, fluturari la scripeti, flutariri la declinat

| ForeverWarrior a răspuns:

Fa fluturari laterale cu gantere, impins inclinat si culcat cu gantere si o sa vezi rezultate, ganterele is pe locul 1 pentru ca iti lucrezi mai multe grupe de muschi.Bafta!

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
http://www.passion4profession.net/en/muscle-exercises/
Intra pe link'ul de mai sus si o sa iti apara un manechin tu da click pe pectorali si iti va da ce exercitii sa faci, au niste exercitii foarte bune.

| AlexandruChiser a răspuns:

Stai pe spate (orizontal) si ridici bara cu greutati / stai pe inclinat si faci acelasi lucru / stai pe declinat si faci acelasi lucru / sau muuuuuulte flotari

| s4nto a răspuns:

Se pot face in mai multe feluri, depinde ce muschi vrei ce superiori, inferiori sau mediani : pentru cei superiori se poate face cu o bara sau cu greutati, pentru mediani stand orizontal cu bara se face cel mai bin, iar pentru cei inferiori stand pe banca declinat cu greutatile este cel mai recomandabil. Iar pentru a da forma pectoralilor se foloseste in general aceasta masinarie http://mujer.terra.es/......e-6701.htm

| ZmeuricaRozzBombon a răspuns:

Abdomenele sunt cele mai bune.

| JoMan a răspuns:

Flotari pentru piept(pe acesta il folosesc eu), fluturari cu gantere, impins cu haltera din pozitie orizontala si inclinata. Acestea sunt suficiente. Mult succes la crescut masa musculara.