| anonim_4396 a întrebat:

(dau FUNDA) hei TPU! Am o intrebare..tot am auzit de acest sport Wrestling, ati putea sa imi explicati si mie in ce consta, despre ce e vorba? Din pacate nu cunosc lb engleza si nu am inteles de pe wiki

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Wrestling-ul este un show, nu un sport competitiv.
Cei care-l practică sunt întradevar niste atleți foarte buni (altfel nu ar avea cum să execute acele mișcări, unele chiar riscante), dar luptele sunt regizate pentru spectacol. Întotdeauna câștigătorul unui "meci" este decis de scenariu, nu de lupta efectivă. Fiecare wrestler are propria poveste inventată, iar relațiile de prietenie și conflictele dintre ei sunt scriptate pentru a face publicul să fie mai interesat de lupte.

2 răspunsuri:
| MariusFD96 a răspuns:

Este un sport de full contact, un fel de lupte libere mai spectaculoase. Se aplica diferite procedee de prindere si aruncare a adversarului prin ring. In WWE wrestling-ul este fake. Doar par ca se lupta dar de fapt respecta un scenariu, podeaua ringului este atenuanta, deci este doar spectacol. Dar exista si lupte de wrestling reale care de obicei sunt brutale laughing Uite aici un link sa vezi cam cum este: https://youtu.be/Rn2UL8KP-z0

| anonimg a răspuns:

Bataie in stil de/pentru spectacol.
Nu recomand vizionarea niciunei secvente de violenta.