| DenisCT102004 a întrebat:

Dau funda! Salut TPU,de un an fac sala si consum proteine,dar am o problema la probele cu aruncat, oricata forta as avea tot nu reusesc sa arunc mai departe de 40 de metri, inainte sa ma apuc de sala tot 40 aruncam,dar acum tot 40, ce as putea face in privina asta? Sau poate nu arunc corect?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"Aruncatul cu bila" depinde de tehnica si puterea ta de concentrare.

| siriusblack98 a răspuns:

Probele de aruncarea ciocanului te referi? Sau minge, ceva? Ce treaba are faptul ca bagi proteine cu asta? Ce treaba are cresterea in masa musculara (de vreme ce bagi proteine presupun ca la sala lucrezi pentru masa) cu aruncarea de greutati sau cu orice altceva ai arunca? Mai degraba cred ca iti lipseste forta si o aruncare corecta.Dar din nou, nu stiu ce naiba zici tu acolo ca arunci 40m.

| JustAskingBruh a răspuns:

Lucreaza la tehnica, cauta cele mai bune metode.