| CikEu a întrebat:

De cand m-am apucat de antrenanetm m-am bazat mai mult pe alimentatie dar cand ma uit la prieteni mei uni au si patratele si muschii bine facuti si ii vad mancand dulciuri si cand beau sucuri eu nu beau si parca tot ei sunt mai dezvoltati? ce sa fac?

16 răspunsuri:
| UMadBrah a răspuns:

Salut.
In primul rand trebuie sa stii ca exista mai multe tipuri de corpuri( care cresc usor/greu in masa, etc) deci nu trebuie sa te raportezi la prietenii tai.in al doilea rand poti bea si tu un suc cand mergi cu colegii sau cevabig grin fara sa te afecteze.In al treilea rand MANANCA, antreneaza-te CORECT(fa numai cu greutatea cu care poti sa faci corect exercitiile). Deci continua s ate antrenezi, si nu uita ca nu mergi la sala sa faci impresie, megi sa iti dezvolti muschii! PS. Pentru patratele trebuie sa faci de 2 ori pe sapt abdomene. 2 exercitii, 2 serii de incalzire 30-40 de repetari si apoi iti iei greutati in brate si faci 12-15 repetari, asa iti formezi abdomenuwinking Ps2 Cel mai bun exercitiu pentru abdomen: tine-te de o bara ca si cum faci tractiuni, si ridica picioarele (intinse) E greu dar avansezi repede(la inceput nu o sa poti face aproape deloc si in 2 saptamani o sa faci 10 corectehee hee

| Gamerita a răspuns:

Nu prea conteaza dieta la baieti. patratele faci doar din abdomene ff multe. iar muschi din ridicat greutati. daca vr neaparat muschi du.te la o sala de sport. daca vr patratele fa multe abdomene. bft :*

| DuzzyDrey a răspuns (pentru Gamerita):

ESti paralela (||) cu treaba asta. iauzi mai multe abdomene, un abdomen cu patratele rolling on the floor doamnee

| Gamerita a răspuns (pentru DuzzyDrey):

Tu
Esti copil sau nebun?
Tu te auzi ce zici?
Daca razi de mine CAUTA COPILE PE GOOGLE SI VEI VEDEA. SI UMADBRAH ZICE SI AM RASP.INAINTEA LUI -.-

Răspuns utilizator avertizat
| Gamerita a răspuns (pentru denis543):

Eh zici ca.mi si pasa laughing pe TPU ii ajuti pe altii. zici ce stii. asta stiu eu care e problema voastra? + ca sunt fata ce.mi trebuie mie de`astea yawn. si cand am zis "" ff mult abdomene "" m.am referit ca trebuie sa faca abdomene multe nu IN EXCES -.- ". doamne cati ani aveti?! laughing

| DuzzyDrey a răspuns (pentru Gamerita):

Nu conteaza cati ani avem, conteaza ca suntem mai informatii decat tine nu conteaza daca e in exces sau daca sunt multe conteaza sa fie corecte. si 2 daca nu iti pasa si "ce.mi trebuie mie de'astea" atunci nu comenta decat sa induci oameni in eroare daca nu iti pasa si nici nu stii

Răspuns utilizator avertizat
| Gamerita a răspuns (pentru denis543):

1. nu am facut misto. 2.nu cersesc funde, am destule. 3.am zis ce am stiut ok? vai. zici ca.mi si pasa de astea rolling on the floor

| Gamerita a răspuns (pentru DuzzyDrey):

Penibil

| Cosmin86 a răspuns (pentru Gamerita):

Esti redusa mintal, cand o sa ai macar 10 carti citite in domeniu ( CARTI, nu reviste de 2 bani ) si macar 1 an de antrenamente, atunci sa comentezi.

pana atunci esti doar un copil redus mintal

| Gamerita a răspuns:

Invata sa vorbesti :*

Răspuns utilizator avertizat
| mortallx a răspuns (pentru UMadBrah):

Gresesti la anumite lucruri.In primul rand, daca bei sucuri carbogazoase pui strat adipos(normal ca nu te poti abtine, esti om), in al doilea rand abdomenele cu greutati(discuri) sunt cam daunatoare, poti face hernie de disc si...nu te vad prea bine.Cel mai bine e sa faci un program de abdomene si 10-30 de minute cardio si gata, no stress happy...bine +dieta, sa eviti cat mai mult grasimile.
@Marybig grinaca nu stii, nu te mai baga, eu fac de un 1 an abdomene, si numai daca ma incordam in abdomen mi se vedeau patratele deoarece nu faceam deloc cardio si mancam numai cartofi prajiti.De cand am rarit-o cu grasimile si mai fac din cand in cand cardio, au inceput sa se defineasca.Din abdomene doar intaresti muschiul si-l faci mai definit, dar nu o sa se vada din cauza stratului adipos.