| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a întrebat:

De ce a fost Diego Maradona cel mai bun jucator de fotbal?

Răspuns Câştigător
| Cosminovici18 a răspuns:

Nu l-a intrecut pe Pele deci nu a fost el cel mai bun jucator de fotbal din lume din Argentina da, dar din lume nu.Pele inca traieste si detine recordul.

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 explică (pentru Cosminovici18):

Astia de la televizor ziceau ca Messi e cel mai bun acum

| Cosminovici18 a răspuns (pentru NarutoGokuIchigoHarryPotter567443):

Din generatia asta el e cel mai bun.

| LimonadaBaa a răspuns (pentru Cosminovici18):

Dupa parerea mea, Pele in afara de natioanala nu a jucat la un nivel foarte ridicat, Maradona nu e cel mai bun fotbalist din lume, el este Alfredo Di Stefano, parerea mea.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca a fost cel mai bun, oricum incape mult subiectivism in aceste clasificari.
Cu putin timp in urma a decedat Di Stefano si, atat Maradona, cat si Pele, au fost de acord ca acesta a fost cel mai bun jucator de fotbal. Cred ca au fost de acord prima data, in restul timpului s-au contrazis mereu.

| mihai69 a răspuns:

1. Degeaba;
2. Oricum, n-a fost el cel mai bun.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Poate pentru ca se droga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca din seria droguri si pentru ca gol cu mana.

| VBC7 a răspuns:

Cel mai bun este Cristiano Ronaldo