| xSega a întrebat:

De ce câștiga atât de mult un fotbalist?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Fotbalul este o afacere,, si-a cam pierdut statutul de sport adevarat si corect, aici intervine politica, marketingul si alte prostii care nu au nici cea mai mica legatura cu fotbalul...

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fiindca "sport"-urile profesioniste sunt despre afaceri, nu despre sport.
Jucatorii se vind ca si taurii in targ, iar boii dau bani uriasi pentru a le vedea. big grin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca fotbalul a devenit o afacere foarte profitabila

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

1. bani murdari! 2. este mult efort in acest sport.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Gloata trebuie strunita cu "circ", platit cu banii murdari ai patronilor

| Stefan831 a răspuns:

Poate si fiindca e nevoie de talent, nevoie de multa munca si sacrificii pentru a ajunge in liga de performanta. Am langa mine o familie vecina, al carei mezin si-a sacrificat copilaria in a fi fotbalist, are talent, si familia face eforturi destul de mari sa il tina in club. Ca sa intelegi, sora lui cea mare a ales munca in Italia in loc de o familie aici, ca sa il poata sustine. In fine, nu neaparat pentru asta ar avea ei salarii asa mari, ci mai degraba fiindca nu oricine e suficient de puternic si talentat sa ajunga sus, si cei care reusesc sa devina cunoscuti si apreciati, au motive sa ceara astfel d venituri, odata ce fotbalul e o adevarata afacere, cum zicea cineva mai sus.