| Mihai123211 a întrebat:

De ce fetele nu au forta ca un barbat chiar daca se antreneaza?

5 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

De ce tu nu ai o *** daca esti baiat?
Adica esti tot om, la fel ca o fata!
Ce intrebare, masa lor musculara este mai mica! Dar asta nu inseamna ca nu pot practica culturismul!

| ionut6709 a răspuns:

Fetele cat si baietii sunt diferiti fizic cat si mental, puterea maxima difera de la persoana la persoana. Asa ca nu pot face o fata si un baiat exact acelasi antrenament puterea difera.

| Lusiana_Rusu_1999 a răspuns:

Atata timp cat un barbat este diferit fizic, femeia este si ea diferita, ea nu poate avea forta unui barbat, iar barbatul nu poate avea indemanarea unei femei.
Cu toate ca respectiva femeie se antreneaza oricat de mult nu poate avea musculatura unui barbat sau forta lui.Fiecare se dezvolta altfel, fiecare gandeste altfel, se comporta altfel... sunt diferiti.
Nu poti compara forta unui barbat muncit si antrenat cu forta unei femei indiferect de exercitiile si antrenamentele pe care le face.

| danicool12 a răspuns:

Hai sa nu facem discriminari.In esenta este o chestie hormonala dar fiecare are puterea dupa cum si-o face.

| ThePowerlifter a răspuns:

Este o chestie de hormoni. Dar cred ca in mare parte vine de la testosteron, care barbatii il produc in testicule(95%). Dupa ce te antrenezi, corpul mai produce acest hormon(deci il ai in cantitati mai mari) si este dictat unde sa se duca in corp. Si femeile il produc, dar mult mai putin.