| lolista a întrebat:

De ce in timp ce fac sport mi se contracta foarte tare muschii de la picioare si imi simt picioarele grele? Nu fac antrenament cu greutati, eu doresc sa imi subtiez picioarele.E un semn rau faptul ca simt ca se contracta muschii, adica imi va afecta procesul de slabire chiar daca sunt in deficit caloric?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu inteleg "tehnica" ta de antrenamente: nici ce sport faci, dici de ce vrei sa-ti subtiezi picioarele.
In orice caz, daca simti neregularitati musculare sau de alte natura, atunci trebuie sa discuti cu antrenorul tau, iar la nevoie si cu medicul sportiv arondat.

| shrink a răspuns:

Daca faci sport - indiferent ce fel - deficitul caloric si de proteine nu e indicat, iar pentru contractarea muschilor incearca bauturi cu electroliti