| Sebastian222 a întrebat:

De ce ma doare spatele in urmatoarea zi dupa ce fac un antrenament cu gantere? thinking

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ce antrenament cu gantere faci?

Exista 1000 de antrenamente cu gantere, pe care il faci concret?

| CristianStoian a răspuns:

Deoarece exercitiile pe care le executi nu le executi cum trebuie, o data prin faptul ca spinarea nu este intotdeauna dreapta si alta data deoarece, posibil, greutatile iti depasesc momentan capacitatile si astfel iti solicita mult prea mult muschii, implicit spinarea. Abordarea unei pozitii corecte este extrem de importanta, la fel si faptul de-ati stii potentialul momentan, daca te fortezi iti vei face numai rau, dezvoltarea trebuie sa aiba loc constant si uniform.

| Heisen10 a răspuns:

Salutare,
Incearca ca antrenamentul pe care il faci sa il faci la sala, pentru a-l face intr-un mod corespunzator. S-ar putea ca din aceasta cauza sa te doara spatele.
Mai este o posibilitate, probabil faci mult efort deodata, incearca sa faci acest antrenament cate 1 minut jumate dupa faci o pauza si dupa, iar reincepi.

| SiLaS a răspuns:

Ce antrenamente faci?