| tonyc7 a întrebat:

De ce nici macar in marile magazine de sport nu mai gasesti semicursiere si cursiere? De ce doar biciclete mountain bike, biciclete de oras si mini-biciclete pentru cei mici?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cursierele din cate imi aduc aminte erau destinate sportivilor de performanta, cred ca mai exista sporturi ce implica aceste biciclete dar cred ca acei sportivi le cumpara de prin afara, nu stiu banuiesc si eu, si da sunt foarte scumpe.
Semi-cursiere aveam cand eram copii, deci le-a cam trecut vremea as zice.
Acum sunt la moda bicicletele astea tip montain-bike si pentru ca toti bosorogii si nu numai se duc in weekend prin parcuri, si acestea au preturi variate, unele sunt ieftine altele mai scumpe.

| cristi202 a răspuns:

Cauta la magazinele de profil. Acolo sigur gasesti. Sau la Decathlon, mai aveau ceva si pe acolo.

| darrio2007 a răspuns:

Ei vand ce se cere. De ce le-ar aduce in magazin daca nu le cumpara nimeni?
Au si niste preturi care nu sunt pentru orice muritor.

| sierra1 a răspuns:

"De ce... nu mai gasesti semicursiere"

se numește cerere-ofertă, totuși, ia de aici:

https://www.sportist.ro/......siere.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumperi de pe internet.

| KR0NSTADT a răspuns:

Fiindcă, comerțul funcționează pe baza relației cerere-ofertă.