| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu am condiție fizică în ciuda faptului că fac mișcare, urc mereu scările, obosesc după două minute?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Poate ai ceva probleme cu greutatea sau de sanatate, poate ai un fel de astm sau ceva probleme cu respiratia sau inima, sunt o infinitate de probleme, apropo si daca esti o persoana supraponderala obosesti repede.

| Cosmin86 a răspuns:

Asta intelegi tu prin "miscare", urc mereu scarile?

Ia urca de 30 de ori pana la etajul 8 (cu pauze). Abia apoi poti vorbi de miscare, nu ca urci tu niste scari amarate in 30 de secunde.

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Urc scări, merg 7 stații pe jos, uneori alerg 7 stații, muncesc la tara, când am chef mă duc și pe la sala etc

| siriusblack98 a răspuns:

Daca ai alerga zilnic 30 de minute atunci fii sigur ca nu ai mai avea probleme. Asta desigur daca esti sanatos clinic.Adica sa nu fie cazul de vreun astm sau boala de inima.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai preparare fizica necesara de aia obosești, fă GPP.

| Feitan a răspuns:

Si eu ma duc in fiecare dimineata sa ma p*s ca sa ma mentin in forma, acum lasand gluma, daca urci niste scari nu se pune ca "efort fizic", obosesti ca esti cel mai probabil sedentar ca majoritatea oamenilor.

| thenotoriousmma a răspuns:

Deoarece nu faci cardio.