| Brockblack a întrebat:

De ce nu are voie Ath.Bilbao să transfere jucatori străini?

2 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Au voie, doar ca promoveaza spiritul basc al jucatorilor, joaca cu jucatori crescuti la ei in oras,, asa este politica clubului.

| alex495 a răspuns:

Au scouteri buni, nu cred ca am scris corect, sunt niste tipi de umbla prin tara chiar si prin lume si se duc la terenuri din astea printre blocuri sau la scoli de fotbal sau la scoli normale cand se fac campionate pe scoala. Ei au rolul de a recruta tinere talente si le aduc la scoala lor de fotbal. Acolo ii educa in spiritul echipei si baietii sunt sub contract. Ba eu te primesc la scoala mea dar la echipa mare vei juca 5 ani ( nu stiu zic si eu asa) pe salariul cutare. Ceva in genul Viitorului la noi, hagi ii scoleste si dupa ii baga in echipa mare