| cosmin986522 a întrebat:

De ce nu e bine sa mergi la sala de forta daca nu ai sub 18 ani? Dupa 18 ani se dezolta mai bine muschii?

4 răspunsuri:
| Matt24 a răspuns:

Din cauza ca se presupune ca pana la 18 ani...sau inca cativa ani mai incolo, corpul inca ti se poate dezvolta natural, iar sala ar impiedica sau interactiona cu dezvoltarea asta.totusi,nu toate persoanele se dezvolta asa tarziu.eu am vazut si baieti de 16 ani care merg la sala dar cred ca nu vor mai creste in inaltime daca ar mai fi ceva de crescut

| KittyKa a răspuns:

Eu fac alpinism si badminton, e ca si cum as ridica forte ( dupa ce le practic, imi simt muschii de la mana foarte greoi, imi simt ca imi cresc straight face adica imi simt mainile mai grele tongue ) happy Nu e corect ceea ce ai zis tu. Poti merge la salaa, iti dezvolti muschii, si arati mai barbatwinking
Dimpotriva, se recomanda sa practici multe sporturi ( dintre care si sala ), pentru ca iti dezvolta muschii, si nu o sa arati ca un slabanog happy
Pa pa happy

| seby27278 a răspuns:

Da

| clin a răspuns:

Nu ineaparat. Dar pana la varsta de 18 ani corpul s-a dezvoltat indeajuns. Daca mergi la sala inainte de a implini 18 ani poti sa ai deformari ale coloanei vertebrale.