| ZbarMario a întrebat:

De ce nu mă mănâncă pielea după ce consum beta alanina?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca ai facut alergie la acel produs!
Mancarimile de piele si uneori roseta pieli, sunt reactii ale corpului, aratand ca esti alergic la ceva ce ai mancat sau baut. In cazul tau, daca este imediat dupa consumul beta alaninei, poti fii alergic la ea.

| RalucaRalu2 a răspuns (pentru Violleta2022):

Reia întrebarea, te rog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca pielea nu mananca oameni.
Poate pentru ca organisum reactioneaza favorabil si nu ai vreo alergie.

| RalucaRalu2 a răspuns:

Mancarimea este un efect secundar, însă nu se resimte obligatoriu de toata lumea.

| RalucaRalu2 a răspuns (pentru RalucaRalu2):

De asemenea, daca divizezi doza, sentimentul de mancarime se reduce considerabil sau nici nu este prezent.

| ZbarMario explică (pentru RalucaRalu2):

Ms ..Am mai luat cu inca 3 băieți cate 2 grame, am înțeles că de la 0, 8 grame+ te mănâncă pielea, dar niciunul nu am simțit mancarimi