| AvalohAlyn a întrebat:

De ce nu sunt piste pentru biciclisti in Galati?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Intreaba primarul

| sierra1 a răspuns:

Ca peste tot în țară, primarul e de vină!

| LPCTSTR a răspuns:

Pentru ca nu este spatiu si sunt foarte putini biciclisti (ce putin asta am observat).
Banda pentru masini este deja destul de ingusta in unele puncte, plus ca multe masini sunt parcate pe trotuarul deja stramt.
Mai sunt si autobuzele, ele nu pot astepta dupa biciclisti. Nu vrei sa te gandesti la cat ar trebui sa astepte autobuzele dupa biciclisti si viceversa.
Si totusi, in zonele cu banda dubla sau tripla, trotuarul este destul de ok, nu vad de ce mersul pe langa nu ar fi o optiune daca tii mortis sa mergi pe sosea.

| Raducons a răspuns:

Pentru ca nu le pasa de biciclisti, peste tot este asa, pe trotuar unde trebuia sa fie pista pentru biciclete au facut parcari pentru masini.
Repara drumurile doar pe unde circula masinile si restul nu conteaza.

| Audreyyy a răspuns:

Pen' ca ar fi inutile. De ce ai alege o simpla pista, cand ai intreaga strada la dispozitie?