| Losnams a întrebat:

De ce par mai slab in oglinda? Adica eu cand ma uit in oglinda par chiar slab iar in realitate am ceva burticia...

7 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Raspunsurile pe care le-ai primit sunt foarte pertinente. As mai aduga ca, conform mai multor studii, s-a ajuns la concluzia ca tindem sa ne vedem mult mai frumosi, atragatori, sexy atunci cand ne uitam in oglinda.

| aXy99 a răspuns (pentru AFR81):

Sunt false studiile. Depinde de oglinda laughing
Intr-unele oglinzi ma vad foarte gras, pufos, lipsid de masa musculara, in altele opusul laughing

| AnastasiaK a răspuns (pentru aXy99):

Cred ca e mai importanta lumina (si posibil si starea psihica din momentul in care te privesti). Adica daca oglinda n-are defecte, n-ar trebui sa influenteze imaginea in vreun fel.

| Evolution a răspuns:

E doar impresia ta. Depinde daca stai mai aproape sau mai departe.
Si televizorul te face "gras". Dar una e sa te uiti la un TV cu ecran mic si alta e sa te uiti la aceeasi imagine la un TV cat camera de mare happy

| Violleta2022 a răspuns:

Poate oglinda are un defect si te face subtire.

| sierra1 a răspuns:

Spune-i merci, știi vorba aia: "oglindă-oglinjoară cine-i mai frumos în țară"

| Bondarel99 a răspuns:

Sunt oglinzi care te fac gras, altele care te fac slab, sunt multe tipuri de oglinzi chiar dacă aparent le vedem pe toate la fel.