| AndreiAs02 a întrebat:

De ce poarta kane masca?

Răspuns Câştigător
| Hades98 a răspuns:

Cred că omul s-ar fi simțit destul de aiurea să apară vreo 15 ani la TV, fără ca cineva să-i vadă măcar o singură dată fața, deci a cerut și el posibilitatea de a apărea fără mască. Bineînțeles, Kane este Kane doar atunci când are masca, și este acea mare mașinărie roșie de distrugere, deci cei din WWE s-au gândit ca acum, pe finalul carierei sale, să-l lase să apară așa cum a apărut și prima dată, adică mascat.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că ăsta e personajul său. Întreabă echipa creativă din 1997 de ce l-au inventat pe Kane mascat.

| AndreiAs02 explică (pentru anonim_4396):

Pai in 2010 era chel si in 2012-2013 poarta masca, de ce? Dau funda?

| Hades98 a răspuns (pentru AndreiAs02):

Cred că omul s-ar fi simțit destul de aiurea să apară vreo 15 ani la TV, fără ca cineva să-i vadă măcar o singură dată fața, deci a cerut și el posibilitatea de a apărea fără mască. Bineînțeles, Kane este Kane doar atunci când are masca, și este acea mare mașinărie roșie de distrugere, deci cei din WWE s-au gândit ca acum, pe finalul carierei sale, să-l lase să apară așa cum a apărut și prima dată, adică mascat.

| Hades98 a răspuns:

Poate vrea sa para mai rau. Sa bage teama in adversar

| BiTW a răspuns:

Decizia de a purta mască a fost luată exclusiv de Kane, împreună cu Vince McMahon și membrii echipei creative. În prima parte a carierei, el s-a afirmat prin masca ce o purta, iar din anul 2003, când a renunțat la ea, nu a mai fost promovat la același nivel ca și in perioada 1997-2002. Așadar, probabil din cauza faptului că au trecut anii peste el, a decis să revină cu mască, pentru a nu fi în situația lui Taker, de a fi văzut ca un individ peste care au trecut anii. Cel puțin așa consider eu, mi se pare cel mai logic motiv.