| anonim_4396 a întrebat:

De ce tenisul de câmp este atât de scump? Să zicem că tu ai potențial. De ce ai interzis la acest sport, în cazul în care nu îți permiți financiar? Care e faza?

6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Din cauza marketingului,, orice sport a devenit scump in ziua de azi si foarte bine platit+sponsori, care se ridica la o suma frumusica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca esti bun si ai potential ai putea cauta niste sponsori, niste firme care sa te plateasca ca le faci reclama

| Kogaion a răspuns:

Tenisul este sportul bogatilor, la fel ca si golful, o prima faza este faptul ca echipamentele sunt foarte scumpe si trebuie inlocuite tot timpul (mingii, rachete, etc). Intr-adevar daca nu ai bani, ai aproape interzis la acest sport. Dar mai exista si anumite portite de genul sa semnezi cu clubul sportiv, ei iti vor plati tot, dar iti vor opri 25% din castigurile pe toata cariera, dar asta se va putea doar daca copilul are un potential urias.

| R0byZ00r a răspuns:

Iti trebuie sponsori, si gasesti mai greu trebuie sa participi la meciuri si sa fii bun sa castigi mai mereu, si cand te va vedea un sponsor atunci te-ai lansat.

| user123654 a răspuns (pentru R0byZ00r):

Dacă prin sponsori te referi la o familie de mari baștani, sunt de acord. Și ca să participi la meciuri, ca să te observe cineva, îți trebuie un car de bani, pentru că da, și alea se plătesc.

| R0byZ00r a răspuns (pentru user123654):

Normal ca si alea se platesc, dar iti poti permite atat timp cat parintii tai lucreaza amandoi daca nu rezumate doar amator.