| Ingognito a întrebat:

De ceva timp m-am apucat de sala ca sa slabesc si de la 100kg am ajuns la 85kg dar mai trebuie ca sa fac si eu patratele rolling on the floor, daca puteti sa imi spuneti si mie ce exercitii si CE sa mananc ca sa slabesc si eu mai bine; am 1.85 pe la cate kg apar patratelele?

10 răspunsuri:
| JusTPauL a răspuns:

Recent m-am apucat si eu de sala cu scopul de a mai pune cateva kg? am aceiasi inaltime dar 70kg..la mine patratelele sunt vizibile ca am si un domeniu in care lucrez si fac mereu efort.
Ma gandesc ca la tine inca este grasime pe abdomen, dar daca faci mereu cand mergi la sala si abdomene sigur o sa se vada rezultate..important e sa faci si pe diverse aparate sa lucrezi abdomenul in mai multe forme.
Bafta in continuare?

| 70gabriela70 a răspuns:

Felicitări! Inainte de culcare fa cat mai multe abdomene! Continua cu sala. Mancare cat mai sanatoasa. Nu sari peste mese, nu te înfometa! Foarte important este sportul!

| Cosmin86 a răspuns (pentru 70gabriela70):

Cat mai multe abdomene?

1. abdomene = exercitii simple, slabe si INEFICIENTE
2. abdomenul se lucreaza 1 data pe saptamana
3. exista exercitii mult mai bune: ridicari de picioare din atarnat, crunch, crunch la aparat/cabluri, bricege, etc.

abdomene zilnic = antrenament de copil mic si firav.

| Mariaaaavev a răspuns:

Mai ai nevoie de munca. Dar nu te lasă bătut! O sa apară rezultate! Dacă vrei sa slăbești sănătos te-aș ruga sa nu faci foamea! Mănâncă sănătos și bea 2l de lichide pe zi, pe lângă sport!

| Ingognito explică (pentru Mariaaaavev):

Da daca beau mai mult are ceva?

| Mariaaaavev a răspuns (pentru Ingognito):

Nu! Important este sa consumi minim 2l!

| Huang a răspuns:

Si eu am 1, 83 si 71kg, dar inca mai am destul de multa grasime pe abdomen inca nu se vede nimic.

| Flavius616 a răspuns:

Sa mănânci fructe, legume, sa iei proteine din acelea lichide. Găsești pe YT sigur. Sper ca te-am ajutat.Mult noroc cu slăbitul.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Flavius616):

Proteine lichide? Serios?

Zi si tu numele firmei + numele produsului. ca eu nu prea am vazut proteine lichide pana acum.

| Catalinjr a răspuns (pentru Cosmin86):

Im momentul in care amesteci o cupa de proteina cu apa sau lapte, ea devine lighida. Sau va referiti la aminoacizi lighizi?