| AlexSkillz19 a întrebat:

De la ce sport cresc considerabil si cum sa.l practic? In special as vrea sa practic baschet in clasa 9-a si a 10-a si vreau sa stiu cat cresc?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intre 5 si 10cm!

| 1231242 a răspuns:

Salut,daca ai peste 1.70 eu iti propun sa te apuci de facut podul sub toate formele este foarte bun pentru a creste in inaltime, dar nu iti imagina ca o sa cresti 10 cm ci vreo 3-5 cm.

| AlexSkillz19 explică (pentru 1231242):

Hai ca o sa ma apuc de facut podul

| Louys a răspuns:

Daca vrei sa cresti, nu baschet-ul e raspunsul.
Daca vrei sa te inalti, in primul rand bea/mananca ce contine calciu si proteine, intinde-te mult, fa exercitii de intindere.

Sportul recomandat de mine, e inotul, deoarece acolo te intinzi mult.
La baschet, nu te intinzi, acolo mai sari, si in general e mai mult de tehnica.

| AlexSkillz19 explică (pentru Louys):

Si cat as putea avea la 18 ani, daca acum am 1.66 la 14 ani fix si tata 1.74?

| Raspunsurisincerepttn a răspuns:

Înot tenis

| AlexSkillz19 explică:

Eu am 1.66 la 14 ani fix, iar tata 1.74 cat as putea sa am?

| CristiRx8 a răspuns:

Chiar tu ti-ai dat raspunsul