| ellatianaemanuelashakira a întrebat:

De la ce varsta poti practica sala? fara sa mai fie pericolul de a nu te mai inalta

8 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Poti practica sala fara a mai exista vreun pericol de la varsta de 18 ani.

| raluk27 a răspuns:

Depinde de ce faci la sala. Poti face numai cardio si exercitii cu greutati usoare. Poti incepe si de la 16-17 ani, pentru mentinere.Si in general, cresterea in inaltime nu prea are legatura cu sala.

| Psychothic a răspuns:

Poti sa te apuci linistit, nu te va afecta in crestere, sunt doar mituri cum spunea si valeno.

| ORDKEO a răspuns:

| Veleno1 a răspuns:

Nu exista niciun pericol, sunt doar mituri, in 1 an de cand fac sala am crescut 7 centrimetri.

| edytZzza a răspuns:

Nu va mai fie frica! te poti duce la orice varsta doresti, presupunerile mele este sa te duci la 13+, nu vei ramane mic, daca nu vei ridica greutati mari, poti face bricepsi, tricepsi, abdomene, de toate. Dar nu ridica greutati! poate dinacelea mici de 3-4 kg.

| dofmarius a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana...de obicei dupa 18 ani...dar daca esti in crestere si la 18 mai asteapta un pic

| Cosmin86 a răspuns (pentru dofmarius):

Serios? Eu cred ca daca esti in crestere ar trebui sa tragi tare, sala ajuta la stimularea hormonului de crestere.

In niciun caz nu te afecteaza