| BuGsstormbunny a întrebat:

De maine, 15 mai, la mine în sat, pot sa ma dau cu bicicleta cu un vecin fara declaratie? Nu trebuie masca si manusi banuiesc, doar in spatii inchise, etc.

Răspuns Câştigător
| AnastasiaK a răspuns:

Lasand de-o parte faptul ca aproape ca ai facut spam pe site cu intrebarile astea, hai sa ne punem putin creierul in functiune: tu ne intrebi pe noi si rezolvi CE? Iti raspunde lumea aici si iti zice ca ai voie. Iar daca iesi maine si totusi vine un politist la tine si iti da amenda ce faci? Ii zici "n-aveti voie, domnu' politist ca mi-au zis mie unii pe TPU"? Serios acum, in loc sa pui de atatea ori aceeasi intrebare, nu e mai simplu sa te documentezi o data si bine din surse oficiale?

| BuGsstormbunny explică (pentru AnastasiaK):

Mulțumesc de răspuns AnastasiaK. Tu primești fundița.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mănușile mi se par inutile, masca trebuie doar înăuntru purtată și la un simplu mers cu bicicleta nu cred că e nici necesară și nici obligatorie.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Poti. Pana luni va fi vid legislativ si te poti duce si fara masca. Poate luni va intra in vigoare legea si atunci va fi necesara masca nu si manusile. De altfel manusile nu-si au rostul, tu folosind propria-ti bicicleta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici acum nu mai poti fi sanctionat

| Elelei a răspuns:

Numai de luni!

| Camelia3457 a răspuns:

Eu zic sa ai la tine declarație, si probabil masca si manusi. Eu o sa-mi iau in caz de orice. Numai binehappy