| olivias a întrebat:

De sarbatori m-am ingrasat putin. si as dori sa tin o dieta dar nu stiu care. imi puteti da sfaturi. mersi TPU!

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Incerca sa mananci sanatos. Sa ai cele 3 mese, cea de dimineata sa fie cea mai bogata caloric si cea mai diversificata ( paine, oua, branza, ceai, lapte, orez, fructe), cea de pranz ceva mai usora ( supa, ciorba, gratar *din legume, vita, pui, curcan*, linte, fasole), iar seara, o salata in principiu, si cina sa fie pana pe la 19).
Intre mese principale poti sa iei si gustrari ( doar dupa cea de dimineata si dupa amiaza), constand in fructe.
Masele sa nu inclda prajeli, prea multe paste, sau dulciuri.
Si sa bei cel putin 2 l de lichide ( de prefera apa, nu suc, daca doresti sucuri, iti faci freshuri de fructe acasa, neindulcite). Si mult sport, alergat, mers pe bicicleta, sarit coarda, aerobic.

| RB26DETT a răspuns:

Renunta la paine si la masa de seara, eventual inlocuieste-o cu un fruct sau 2, ce-i asa greu? te opresti din mancat si slabesti, fara efort oh go on faci ce faci zilnic, nu schimbi nimic doar ca reduci din mancare, slabesti incet si bine, eventual poti merge la sala daca vrei sa accelerezi slabitul si/sau vrei sa pui ceva muschi pe tine tongue
PS: renunta si la dulciuri si sucuri din comert, iti poti face acasa limonada, fresh de portocale etc, ce-ti vine in minte, depinde de fiecare acum tongue

| olivias explică (pentru RB26DETT):

Eu de vreo 3 ani pane nu mananc, si sa spun ca mananc mult nu pot. si sucuri tot rar beau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand sa faci niste exercitii, ai trailer pe youtobe. Sunt foarte bune.

| anonim66231 a răspuns:

Incearca Dukan, te poti uita si pe net, si mama mea a icercat aceasta dieta si a slăbit mult