| CM_Cosminel_1999 a întrebat:

Deci am o gantera de 7 kg si vreau sa imi cresc putin muschii. Ce exerciti sa fac. Cate pe zi? Cum sa fac?

Răspuns Câştigător
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Ia-ti doua, altfel risti sa-ti deformezi coloana si sa cresti asimetric masa musculara.

6 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Iti recomand urmatoarele exercitii :
Antrenamentul 1Â - picioare, spate, biceps

Genuflexiuni pe un picior cu gantere (sau pe ambele picioare)
Fandari cu gantere in maini
Flexii alternative cu gantere (din picioare sau stand pe banca)
Flexii Hammer cu gantere
Ramat pe un brat cu gantera
Indreptari cu gantere

Antrenamentul 2Â - umeri, piept, triceps

Ridicari laterale cu gantere
Impins de la ceafa cu gantere
Extensia unui brat deasupra capului cu gantera
Extensia posterioara a bratului cu gantera
Impins de la piept cu gantere pe plan orizontal/inclinat
Fluturari laterale cu gantere

| CM_Cosminel_1999 explică (pentru misterioaѕa):

Mersi pentru sfat. Dar cineva mai jos spune sa imi mai iau una ca risc sa imi deformez coloana doar cu una.

| Sseshomaru a răspuns:

Pai :pentru biceps stai pe un scaun mic cu corpul aplecat in fata si fa-i ridicari cu fiecare mana de jos pana in barbie, cam 3 serii de cate 10 ridicari, spatele sa fie drept.Altul :stai in picioare cu mainile pe langa corp si ridicale pana sus la umar si jos, cu coatele lipite de corp cam tot atatea repetari astea sunt cateva pentru biceps daca mai vrei raspunde-mi si vorbim sal!

| CM_Cosminel_1999 explică (pentru Sseshomaru):

Mersi pentru sfat! Dar uita-te la raspunsu de mai jos big grin

| StefanMihai a răspuns:

Poti sa ti-o bagi undeva... cu o gantera nu se face treaba absolut deloc!

| Bombardieru2000 a răspuns:

Fara deci ba prostule