| andrei4733 a întrebat:

Deci care e cea mai buna tehnica la skandenberg, am palma mai mica si am un coleg cu palma putin de tot mai mare am antebratu mai mare decat el si bicepsu, si tot ma pune, vreau o tehnica buna va rog, si niste detalii bune de skandenberg, o zi bunawinking

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Si spatele cum e? Spatele e mai important decat bicepsul.

De fapt, daca nu faci hook, bicepsul nu prea conteaza.

Incearca top-roll sau chiar hook, daca zici ca ai bicepsul mai mare, dar sa tragi si din spate.

Misti cotul pe diagonala ( nu doar in lateral ), ca sa-ti activezi spatele.

| andrei4733 explică (pentru Cosmin86):

Poti sa imi pui aici o filmare sau o poza cu ''Hook'', te rog?

| Cosmin86 a răspuns (pentru andrei4733):

Uite filmare :

https://www.youtube.com/watch?v=R_Vh9-ExpKo

La 1:09 arata miscarea rapid facuta. Pana acolo o explica.