| Aniana111 a întrebat:

Deci eu sunt slaba, am un fund cam mic. Daca fac exercitii pentru fund fara greutati, nu o sa slabesc si mai tare?(la fund)

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu, pentru ca deja fiind slaba nu ai de unde sa dai jos. O sa ti se contureze o forma frumoasa la fund. Recomand alergat, sarituri si genoflexiuni

| anoniiim1807 a răspuns:

Daca mergi la sala, antrenorul îți va spune exact ce exercitii ai de facut pentru fund.
Iar daca nu. poți căuta pe net.

| Takishima a răspuns:

Https://www.bodybuilding.com/......uscle.html
Trebuie sa mananci anumite alimente mai bogate in proteine sa te ajute sa iti dezvolti muschii. Carnea si oule fierte sunt surse bogate de proteine.
Sa nu iei suplimente pentru muschi. Daca nu faci exercitii incontinuu o sa arati ca un corp cu baloane muci cate atarna de el si cu un aspect nesanatos.
Trebuie sa faci si un anumit tip de exercitii de miscare sa dezolti doar muschii de care ai tu nevoie. S nu iti faci si muschii la mana sa pari prea baiat.
https://youtu.be/-C7IJM7skLk

| Aniana111 explică (pentru Takishima):

Da stiu ca trebuie sa am o anumita dieta si sa mananc proteine dar eu am întrebat ca daca fac exercitii fara greutati vor creste muschii sa zic cam în 2 luni?

| Takishima a răspuns (pentru Aniana111):

Cred ca ai nevoie de mai mult timp de atat si nu cred ca ai nevoie de greutati. Chiar deloc.
http://www.degenfeminin.ro/......00x350.jpg

| MariaaFairytale a răspuns:

Dacă faci exerciții îți faci o forma mai faina pentru ca exercițiile sunt pentru mușchi.

| GDragon a răspuns:

Buna! Daca vrei ca exercitiile pe care le faci sa te ajute trebuie sa ai o alimentatie sanatoasa, bogata in proteine(carne, oua, branza).Si trebuie sa faci exercitii cu greutati.Da, se slabeste cand faci exercitii cu ele dar doar grasimea...in rest muschii se vor dezvolta.Nu ca la baieti, in nici un caz.