| anonim_4396 a întrebat:

Deja fac de ceva timp box (2 ani si cateva luni) dar nu am practicat niciodata antrenamentul acela de a da cu toporul intr-un cauciuc, cu ce te ajuta antrenamentul?

6 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Antreneaza grupa superioara de muschi... N-are treaba cu precizia.

| anonim_4396 explică (pentru Clorox):

E un antrenament eficient pentru fortă?

| Clorox a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, este.

| AnastasiaK a răspuns:

Lovituri de cauciuc cu barosul. Nu topor!

E pentru forta exploziva. Pe langa asta, e un exercitiu la care folosesti cam aceiasi muschi ca in timpul unei lovituri executate corect (spate, umeri, brate, abdomen), deci iti dai seama ca are destule beneficii. E un exercitiu util, dar stai linistit, se poate face box si fara el.

| Nătărău a răspuns:

Logic, pentru formarea mai precisă a direcției directei. Sau la ce antrenament te referi?

| DaviDMagnificul a răspuns:

Luând-o logic, acel antrenament te poate ajuta la o mai bună coordonare respectiv o precizie o loviturii crescută. Pe parte de forță, probabil o să îți ofere și forță brută, deci, în opinia mea mi se pare un antrenament destul de eficient.