| denispop14 a întrebat:

Deocamdata nu reusesc sa fac flotari corecte. Pot sa incep cu cele pe genunchi? Sunt eficiente si ele? Am 15 ani.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da evident, vei avea un progres.Altă idee este să menți pozția de flotare cu coatele indoite pentru a prinde rezistență.

| Alexandrionelu a răspuns:

Încearcă sa faci flotări cu picioarele pe podea și mâinile pe marginea patului. După ce vei ajunge sa faci multe, încearcă cu mâinile pe ceva mai jos decât patul și tot asa cobori înălțimea mâinilor, pana când vei ajunge sa le poți face direct pe podea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Se numesc flotări înclinate.

| cuvant a răspuns:

Poti incepe si cele de pe genunchi dar poti incerca si cele normale.
Poti incepe cu serii de cate 5(2-3 serii) cele normale si apoi la fiecare saptamana adaugi una.
Incearca sa combini exercitiile deoarece te vor ajuta.
Iti sugerez si tractiuni ca sa iti dezvolti masa musculara.

| denispop14 explică (pentru cuvant):

Nu reusesc sa imi las jos spatele... Nu ma prea ajuta bratele

| cuvant a răspuns (pentru denispop14):

Incepe atunci cu cele de pe genunchi dar incearca una sau doua asa cum poti si normale.

| Cosmin86 a răspuns (pentru denispop14):

La flotari pieptul conteaza 70%, nu bratele.