| AndreiRoAndyG a întrebat:

Din greseala a curs spray pentru curatarea lantului pe discul de frana de pe spate, iar atunci cand pun frana se aude scartaind si nu se pune frana! Va rog ajutati-ma..cum as putea curata discul si cu ce.

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Prima curatare cu benzina, a doua cu apa cu detergent, a treia cu o cirpa uscata. Si vezi ca trebuie sa faci la fel si cu placutele frinei.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Ungi discul cu vaselina.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Spala cu putina benzina sau alcool discurile de frana, folosind o carpa curata. Este foarte usor si curata extrem de bine, dar ai grija sa nu ramana urme de benzina sau alcool