| mvcxzghjjhgfdsjhgf a întrebat:

Din nou vin eu cu intrebarile mele.
Am nevoie de un program, de un meniu alimentar ca sa slabesc 3-5 kg.
Am 15 ani, 168cm si 57-58 kg.
Ajutati-ma!

6 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

Male or female? Contează!
Ce bmi ai (nu kg ani cm)? În ce grupă de bmi te incadrezi?

| ALGator a răspuns:

Cam ai greutate recomandată încă cu rezervă.
Mergi te rog aici și calculează:
http://dieta.romedic.ro/calculator_dieta.php

| LexiEla a răspuns:

Sportul te scapa de toate. Mai putina carne grasa si mai multe legume + fructe. Mananca cate putin din toate, nu te infometa.

| Wheizii a răspuns:

Cum dracu la 57 kg sa vrei sa slabesti? Iti lipseste ceva acolo sus. Daca aveai macar 70-80 pentru inaltimea da, atunci ziceam si eu ca trebuie sa mai slabesti putin. NU ai nevoie sa slabesti.

| HoneyHoo a răspuns:

Incearca in fiecare dimineata pe stomacul gol sa bei apa cu lamaie. Nu numai ca te va ajuta sa slabesti dar iti va detoxifia si corpul. Dimineata ar fi bine sa mananci fructe sau iaurt cu cereale. La pranz ai nevoie de o masa consistenta, carne, oua, peste, etc. Poti manca orice nu contine euri si evita prajelile. Totul sa fie fiert, la gratar sau cuptor. Iar seara iti trebuie o masa usoara cu multe legume, dar nu uita sa nu mananci dupa ora 6. De asemenea, pentru a slabi trebuie sa consumi multe lichide.