| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Doresc sa imi recomandati o trotineta electrica in cerintele urmatoare:
Sa aiba autonomie minim 25km
Sa prinda minim 25km/h reali.
Sa fie sub 1500 lei! Dau funda

5 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu merita.

| Goete a răspuns:

Si ce culoare sa aiba?
Ca la pretul asta poti sa ai pretentii...
Autonomia declarata si cea reala nu sunt Deloc la fel. Autonomia reala depinde de care kg ai, de configuratia terenului pe care o folosesti, de temperatura ambientala si de modul de conducere.
Viteza maxima cu care cel mai sigur se vor legaliza si in Romania - ca in alte tari europene - va fi de maxim 25 km/h, nu minim. Daca nu vrei sa o inmatriculezi si sa fie necesar permisul de conducere.
Cea mai apropiata trotineta este cea de Xiaomi - Xiaomi Mijia, cauta pe internet. In Spania se vand si in centrele comerciale, no doar pe net si are clonuri foarte reusite pe care le prinzi cateodata si la 200€ pe net, cu garantie. Nu e cea mai buna, dar probabil cel mainreusit raport calitate-pret, din punctul meu de vedere si a multora din forum-uri Xiaomi.
Eu personal am un E-Twow cu mai bine de 1500 km, care din punt de vedere calitativ e superioara dar si mult mai scumpa. Ocupa mai putin loc, pentru mine e esential dar daca nu e atat de important pentru tine, iti recomand Xiaomi.
Nu cumpara niciodata una care sa nu aiba motor brushless.

| mirceakitsune a răspuns:

Sub 1500 de lei.
.
myria, xiaomi, freewheel.

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru mirceakitsune):

Link te rog, nu ma ajuta marca

| mirceakitsune a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Cauta pe altex