| DeeaDiDi123 a întrebat:

Dupa ce imi dau seama ca o bicicleta are frana hidraulica?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

După rezervorul cu lichid de frână de pe circuitul acestora.
Si cum zicea și colegul - frână pe disc și furtunașe.

| VoidEternal a răspuns:

In primul rand vei avea discuri de frana la roti iar conducta care vine de la etrier la maneta este o conductă hidraulica, adică nu o cămașă clasica cu un cablu de otel prin interior.

| Mirel4412 a răspuns:

Apesi pe frana si te uiti la etrier(in mijlocul roti, fixat pe disc) si vezi daca se misca ceva mecanic acolo. Daca e un fir care trage toata chestia aia, inseamna ca e mecanica. Daca nu se misca nimic cand apesi frana, e hidraulica(pe ulei)

| Alex10535 a răspuns:

Te uiti jos la etrier daca se termina cu cablu nu e hidraulica daca e conducta care conduce uleiul e hidraulica