| Sonia822 a întrebat:

E adevarat ca sportivii de performanta isi sparg (li se sparge) intentionat nasul pentru a nu mai curge sange cand se lovesc? (de ex la box in ring). Daca da, care sunt sporturile unde se sparge nasul intentionat, inca de la inceput?

Răspuns Câştigător
| andreiandu211 a răspuns:

Este adevarat, nu pentru a nu le mai curge sangele, ci pentru a li se rupe osul nasului, pentru a avea o rezistenta mai mare la lovituri.

9 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

E doar o alta legenda.

| AnastasiaK a răspuns:

Aveam dreptate cand am zis ca din lipsa de ocupatie cauti chestii care nu exista.

Nu, nu li se sparge nasul intentionat niciodata. Si chiar daca s-ar face asta (desi NU se face), ar fi total inutil oricum ca tot curge sange urmatoarea dată cand vine un pumn mai tare in nas.

| Sonia822 explică (pentru AnastasiaK):

Era o declaratie veche a lui Mike Tyson. Si e foarte real, ai vazut vreodata sange pe scena? De fapt ma interesa in ce alte sporturi se mai practica! Referitor la ce ai spus tu, ce crezi ca se poate filozofa pe TPU, fiind utilizat in proportie de 80 procente de copii sub 15 ani? Exceptie fac cei de pe sectiunea legislatie care sunt ireprosabili. Dar in rest? Ce pot discuta cu unul ca tine, de exemplu, care din lipsa de ocupatie ma urmaresti si-mi lasi raspunsuri peste tot. Intrebarile mele stupide sunt postate noaptea, inainte de culcare, sa vad repede niste raspunsuri, sa adorm mai repede. Inainte dormeam cu vocea lui Dan Diaconescu, dar nu mai e. Si tu, frai e rica ma urmaresti pe mine

| AnastasiaK a răspuns (pentru Sonia822):

Pe "scenă"? In ring vrei sa zici...si da, am vazut sange, uneori chiar eu l-am provocat. Dar na, nu-s decat sportiva de performanta, ce sa stiu eu despre subiectul asta. laughing

"care din lipsa de ocupatie ma urmaresti si-mi lasi raspunsuri peste tot." - din seria povestilor inventate. Care urmarit si care peste tot? laughing Ti-am raspuns la 2 intrebari, una pusa recent, deci aparea printre cele noi, iar a doua la categoria "Sport" unde dau majoritatea raspunsurilor ca na, asa sunt eu mai ciudata, prefer sa vorbesc despre ce cunosc in loc sa inventez. Deci, nu te flata singura. Da, imi pierd o parte din timp pe TPU, nu ascund asta, dar sa te urmaresc pe tine...mai usor cu fictiunea laughing

| Sonia822 explică (pentru AnastasiaK):

Scena...majoritatea sunt blaturi. Eram ironica. N-am mai vazut de mult un meci pe bune.

| Sonia822 explică (pentru AnastasiaK):

Raspunsurile tale n-aveau nicio legatura cu intrebarea, le-ai dat ca sa scrii, te mananca degetele si limba, altfel ai fi raspuns clar si la obiect, stai degeaba pe categoria Sport.

| AnastasiaK a răspuns (pentru Sonia822):

Ia uite unde era experta in sport sa stie ea unde e blat si unde nu laughing Ca de obicei, toti care n-au nicio treaba cu sportul asta au cele mai categorice pareri. Eu nu inteleg o treaba, daca tot le stii tu pe toate, la ce mai pui intrebari aici?

Ah, si in ce fel nu au legatura raspunsurile mele cu intrebarile? Intrebi daca e adevarat ca se sparge nasul sportivilor de performanta in mod intentionat si eu ti-am zis frumusel ca nu si ca nu are sens ca oricum sangereaza dupa la alte lovituri. Acum nu stau sa-ti fac teoria tehnica si sa-ti explic cat de improbabil e ca un nas spart sa duca la pierderea unui meci (s-a intamplat, da, dar in cazurile alea era fața deja "mutilata", nu prea era vorba de o simpla sangerare nazala). Dar din nou, ce sa stiu eu in calitate de luptatoare care, in mod logic, cunoaste multi dintre luptatori...m-am bagat eu aiurea cand era clar ca stii tu mai bine ce facem noi decat stim noi, nu? Tu chiar nu realizezi penibilitatea in care intri? Esti amuzanta rau laughing

| Sonia822 explică (pentru AnastasiaK):

Ia citeste ce intreb eu, si ce raspunzi tu. Ca poate nu stii ce raspunzi. Ai raspunsuri am ple, lipsite de continut. Eventual in toate randurile alea inutile strecori o treime din raspuns. Nu-ti contest performantele, degeaba pe lauzi. Du-te in sala de sport unde iti e locul, nu poti fi buna chiar la tot. Uite, cu logica nu le ai. Nici cu scrisul, mintea e incetosata. Pac intrebarea, pac raspunsul, asa functioneaza aici. N-are nimeni nevoie de filozofarile tale pe langa subiect: oare de ce pui intrebarea asta, ca de ce esti aici, ca eu am facut si am dres. Pierdem timp cu raspunsurile tale inutile, ne impiedicam de ele, le dam cu piciorul, sa se duca dupa usa, sa ramana numai cele relevante.

| AnastasiaK a răspuns (pentru Sonia822):

Gata? Nu-mi mai explici ce fac sportivii de performanta? Acum ai dat-o pe logica si ai nimerit iar fix PROST. Ti-au facut cei 3 neuroni o farsa si ai crezut ca am stat in sala toata viata. Naspa de tine, ce sa zic. Ma impiedica modestia sa-ti zic ce diplome si ce realizari am, dar altii care m-au mai citit pe aici o sa moara de ras vazandu-ti comentariile. Ti-ai gasit bine subiecte in care sa ma contrazici: logica si sport. Mai incearca si matematica si informatica daca simti ca nu te-ai facut de rahat destul. Nu pot fi buna chiar la tot, de acord, dar uite ca niciodata nu ma bag in ce nu stiu. Tu pana acum vad ca esti praf la tot. Felicitari! E si asta o performanta, nu poate oricine.