| anonim_4396 a întrebat:

E bine sa ridic greutati daca sunt fata? Ma ajuta muschii la karate, sau la alte sporturi?

3 răspunsuri:
| Cristiann25 a răspuns:

E bine sa ridici dar nu foarte mari! Muschii da dar nici sa arati ca o culturista(probabil ai vazut si tu cum arata, sunt hidoase de-a dreptul)! Daca ai obervat cei care fac box pot sa fie destul de slabi dar bine pregatiti si sa fie campioni.Succes,te pup!

| maryus83 a răspuns:

Depinde ce varsta ai, daca ai sub 16 ani nu prea e bine.si daca ai peste 16 ani si vrei sa ridici greutati ar fi bine sa o faci la o sala si sa ai un antrenor care sa stie ce exerciti iti pot folosi astfel incat sa nu iti opreasca dezvoltarea si nici sa nu te faca sa arati ca un culturist(banuiesc ca nu vrei asta)

| FaNa1337K a răspuns:

E bine pentru sanatate, dar, cand te va vedea un baiat cu muschi... nu cred ca i-ar placea de tine, deci cel mai bine sa tii o dieta sa faci spoturi usoare.
O zi buna.