| IonDumitrescu a întrebat:

E mai bine sa mananci carne inainte sau dupa ce faci sport?
Carnea pe care o mananci seara ajuta la refacerea muschilor din ziua respectiva/urmatoarea zi?

5 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Proteinele in general se consuma dupa antrenament. ''Carnea pe care o mananci seara ajuta la refacerea muschilor din ziua respectiva/urmatoarea zi?'' depinde cat de repede asimileaza corpul tau proteinele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca grasimi vegetale, si asteapta o ora inainte si dupa exercitiile fizice.

| Mmaannuu111 a răspuns:

Tu dacă si făcut ieri biceps de exemplu si azi piept si consumi carne, tu consumi si pentru biceps si pentru piept, durează cam 48 de ore până mușchii nu mai sunt stimulați

| IonDumitrescu explică:

In general cat de repede se asimileaza proteinele?