| Aannoonniimmuull a întrebat:

E ok programul ăsta de antrenament pentru piept?
Împins din culcat cu bara (4x8-10)
Împins din înclinat cu bara(3x8-10)
Împins din declinat cu bara(3x8-10)
Fluturări cu gantere sau flotări la paralele(3x10-12)
Iar ca varietat... spre ex...o dată fac înclinat cu bara, data viitoare fac cu gantere, o dată declinat cu bara, data viitoare cu gantere şi tot aşa. E ok aşa sau trebuie schimbat ceva. Mulţumesc.

5 răspunsuri:
| unknøwn a răspuns:

Voi va auto-limitati psihic cand stabiliti numarul de repetari de dinainte.
Tu pui acolo kg cat sa poti face minim 5 repetari corecte, si dupa aia faci pana nu mai poti. De ce sa faci 8-10 daca poti 11 sau 12?

| FitnessTrainer a răspuns:

E destul de ok. Poti face de fiecare data fluturari cu gantere, nu trebuie sa alternezi cu flotari la paralele.

| stefan1998_5137 a răspuns:

Daca esti incepator este chiar foarte bun dar incearca sa faci 4 serii in loc de 3. Mult succes!

| Cosmin86 a răspuns (pentru stefan1998_5137):

De ce 4 serii? 16 serii / antrenament de piept e cam mult.

| Borcanelul a răspuns:

Eu zic ca ii foarte bunwinking