| PsyhoChild a întrebat:

E ok sa alerg dimineata pe camp cand inca doarme lumea pentru a ma proteja de virus?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Eu cred că atâta timp cât nu intri în contact cu alte persoane, eviți să atingi suprafețele cu care intră și alți oameni în contact (exclus pământul laughing ) și când ajungi acasă te speli bine și nu duci mâna în zona feței ești safe.

9 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Esti sigur ca doarme si virusul?

| GicaGigekGica a răspuns (pentru ardnaxur1961):

In camp virus? Un virus asa mic sperie o planeta intreaga... dintr-o data toti se spala si se dezinfecteaza. Problema e ca unii exagereaza cu atata dezinfectant si sapun, o sa le pice mainile laughing

| baru a răspuns:

De preferat coarda.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da.

| PainTech a răspuns:

Te aleargă virusul?

Foarte improbabil să iei ceva. Mai periculos până ajungi pe câmp, presupunând că nu ai casa in mijlocul pustiului.

| Apokales a răspuns:

Du-te linistit, chiar si cand e lumea treaza, n-are nici o treaba. Respecta pe cat posibil recomandarile si gata.

| danutzu96 a răspuns:

Poti alerga linistit si in toiul zilei. Pe camp nu prea sunt oameni nici ziua. Nu inseamna ca daca tanti Floarea sau nea Gheorghe e pe camp la 50 de metri de tine, gata iei boala. Sa nu exageram totusi ….

| Trustmotorcy a răspuns:

E ok să faci ce simți cât timp nu ești pericol social.

| PsyhoChild explică (pentru Trustmotorcy):

Cum pot fi pericol social daca alerg intr-un mediu in care sunt numai eu pe o raza de 2 km