| Theseus a întrebat:

E OK sa faci exercitii dimineata cand te trezesti?(adica cu bara la pept, biceps, abdomene) pana sa manaci?

Răspuns Câştigător
| Ema12324 a răspuns:

Daca mananci corect inainte de antrenament vei avea mai multa energie si vei arde mai multe calorii.
Randamentul fizic cel mai mare apare inainte de pranz(10-12) si dupa amiaza (16-19).
cateva combinatii posibile de mese adecvate :
Oua fierte tare
Branza de vaca si fructe
Sandvis cu curcan/pui si paine integrala
Cartofi natur, fasole verde si branza de vaci
Orez cu legume si carne slaba
Paste si sos (de exemplu sos Bolognese)
Cartofi copti cu peste
Paine prajita cu carne slaba sau branza de vaci
Dormi 8 ore pe noapte si bea 2l de apa pe zi. Sa nu uitam ca muschia au in compozitie 72-80% apa si doar 20-28% saruri minerale. Mult noroc > big grin<

4 răspunsuri:
| vicecity8 a răspuns:

Eu unul, asa fac de aproximativ doua luni si am observat o imbunatatire legata de aspectul meu fizic, ma refer la muschi. Pana la urma, niciodata nu strica putin sport.

| Hukez a răspuns:

In primul rand alimentatia este principalul factor in dezvoltarea masei musculare.
In al doilea rand in functie de ce mananci inainte de antrenament vei avea energie sau nu. Iti recomand sa mananci portocale, banane s.a (in general fructe) inainte de antrenament.

| Alex11NeymarJr a răspuns:

Este bine, dar nu foarte mult ca o sa-ti fie rau dupa...

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

E chiar recomandat sa faci asta. Daca ai probleme, pancreasul e putin compromis, dar in rest n-ai nici o treaba.