| AlinPeFelie a întrebat:

E posibil sa dau grasimea jos de pe abdomen si sa il cladesc cu ajutorul acestor exercitii?
http://www.youtube.com/watch?v=BsaD-BadB9M
Funda + vot. mersi

6 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Grasimea nu se da jos cu abdomene

| AlinPeFelie explică (pentru PreaDulcePreaFin):

Prin alergat? happy Mai am o intrebare, te rog.
Exista tipuri de flotari care sa ma ajute sa-mi maresc bratele? triceps, biceps. Daca da, cate serii sa fac, a cate repetari?

| AntrenorFitness a răspuns:

Sunt exercitii clasice, si variante... sunt foarte bune, ca sa lucrezi muschii abdominali. Ca sa scapi si de grasime ai nevoie de exercitii cardio-respiratorii (alergre, inot, bicicleta, step-er...etc.) Dupa o sedinta de 30-45 min de alergare si cu exercitiile din video, da! poti avea rezultate frumoase.
Un lucru si mai important este nutritia, trebuie sa stii ce sa mananci, cand sa mananci si cat sa mananci.
gasesti programe de nutritie aici: http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html
Bafta!

| aLeXaNdru145 a răspuns:

Alimentatie+cardio. daca nu ai o alimentatie buna, nu te astepta sa dai grasimea jos de' pe abdomen.

| NumeciudatT a răspuns:

Da dar si depinde de cata grasime ai. daca esti mai plinut nu vei avea rezultate prea frumoase. uite fa exercitile din linkul ala si fa si aerobic.(alergari.etc)

| DX190 a răspuns:

Exact, cu abdomenele si cu exercitiile alea din videoul ala iti pierzi vremea. Slabesti facand cardio (poti sa faci alergare, dar nu in fiecare zi, 1 data la 2-3 zile e suficient).