| Russenart a întrebat:

E recomandat sa bei apa in timp sau dupa ce faci alergari?

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E indicat

| baru a răspuns:

Putina apa inainte de alergare. Daca faci maraton, in timpul cursei, foarte putin, doar cat iti clatesti gura. Poate te ajuta, la alergare, un picior alearga, altul se odihneste. Dupa care schimbi.

| Plato a răspuns:

Da, normal. Si in timp si dupa.

| Bizon95 a răspuns:

In timp ce faci alergari ar trebui sa nu mananci si sa nu bei apa
pentru ca ti se poate da stomacul peste cap
acum nu e ABSOLUT deloc, poti sa iei cateva inghitituri
dar, cu cat mai putin cu atat mai bine

oricum depinde si de cat de mult faci alergari, dac alergi destul de mult (maraton) atunci chiar o sa ai nevoie sa bei periodic, altfel o sa fie naspa

| Angelindeed a răspuns:

Nu e bine sa bei in timp ce faci sport!
Racesti la plamani