| extazyboy a întrebat:

Este adevarat ca daca merg la sala si iau creatina cand ma las de sala se lasa muschi?

7 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

Nu este adevarat. corpu are o limita, daca treci de limita asta, in care bineinteles, o sa pui destul de greu masa, si apoi te lasi brusc de sala, si nu faci nici un fel de efort fizic, ai sa pierzi din masa musculara oricat de natural ai faceao.
Dar daca faci sala de cateva luni, ai pus ceva ca sa arati decent, iei si creatina, eu nu cred ca ai sa pierzi din masa musculara

| baru a răspuns:

Sall! Daca iei creatina si faci sala, mama musculara creste. creste datorita creatinei... daca nu mai iei, si nu mai faci sala, masa va scadea. dar, nu ca.ti va cadea muschi! nici vorba. Vei reveni la pozitia initiala de unde ai plecat. Pa!

| greyhound a răspuns:

Muschii nu se lasa decat la batranete. Cand te lasi de sala, se duce apa acumulata in muschi odata cu administrarea creatinei, in rest nimic

| NuMaContrazice a răspuns:

Fa muschi natural, nu trebuie sa ai un brat de 40 de cm ca sa fi puternic, eu zic ca cel mai bine e sa faci sport pentru sanatatea ta, mananca sanatos si o sa vezi ca nu o sa-ti para rau pentru alegerea asta. Iar daca nu mai faci sala dupa o perioada lunga de exercitii e ceva normal sa ti se "dezumfle" muschii, ti se atrofiaza, iar ce se lasa nu sunt muschii ci pielea, care se largeste odata cu cresterea masei musculare, si se lasa o data cu pierderea ei. Sper ca te-am ajutat.

| Cosmin86 a răspuns (pentru NuMaContrazice):

Si cu creatina tot natural e

Răspuns utilizator avertizat
| extazyboy explică:

Multumesc mult de tot pentru raspuns